Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski

Fonie Lublina 2020

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

O Nas

Cykl koncertów kameralnych Fonie Lublina skupia się na popularyzowaniu bogatej twórczości muzycznej różnych epok i stylów. Od trzech lat tematyczne koncerty skupiają rzesze melomanów z Lublina, okolic i nie tylko.

W roku 2020, w ramach 12 koncertów, organizowanych od maja do grudnia będziecie mieć okazję do bezpłatnego uczestniczenia w koncertach popularyzujących muzykę klasyczną w kameralnej odsłonie, prezentowanej z najwyższą dbałością o jakość wykonawczą, angażujących lokalnych muzyków i artystów gościnnych z całej Polski. W roku 2020, roku 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena koncerty skupią się na popularyzowaniu jego twórczości ukazanej w bogatych kontekstach współczesnej kompozytorowi i aktualnej kultury Polski i Europy. Innowacją tegorocznej edycji będą koncerty specjalne, skupione wokół rocznic związanych z osobą Jana Pawła II (Sejm RP uchwalił rok 2020 rokiem Jana Pawła II), popularyzowaniem aktywności twórczej młodych wirtuozów i koncertem-speakingiem adresowanym przede wszystkim do środowiska studenckiego i młodzieży szkolnej.

Idea koncertów, tak jak dotychczas opiera się na chęci prezentacji wartościowych, w tym tych rzadko wykonywanych dzieł polskiego i światowego dziedzictwa kulturowego z naciskiem na przekazywanie narzędzi służących do kształtowania w sobie umiejętności i potrzeby świadomego odbioru sztuki muzycznej.

Fonie Lublina są projektem organizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski

Zarząd Stowarzyszenia:

Agnieszka Schulz-Brzyska, Prezes

Jakub Gąska, Vice-Prezes

Natalia Skipor, Skarbnik

Irena Sołtan – Wąsik, Vice-Skarbnik

Karol Furtak, Sekretarz

EnglishPolish